Reklama

Newsletter

Námi používané drahé kameny

 

Ametyst - znamení: Skopec, Panna, Střelec, Kozoroh, Ryby

Ametyst - kámen zamilovaných - polodrahokam, odrůda krystalovaného křemene, je jeden z nejoblíbenějších drahých kamenů. Nejvíce se cení jeho krásně fialová barva.Ametyst je oblíbeným šperkovým kamenem.

Ezo - Ametyst je považován za symbol zdrženlivosti. Dopomáhá duševnímu klidu, přináší štěstí, chrání před kouzly a opilostí. Ametyst je také považován za kámen zamilovaných.

Léčebné využití: Pomáhá při cukrovce, padoucnici, omezuje účinky radioaktivního ozáření.

 

Aventurín - znamení: Býk, Rak, Střelec

Patří k nejvšestranějším a nejúčelnějším kamenů. Navazuje těsné spojení s přírodou a její energií, pomáhá nám vstřebat její harmonii, probudit naši duši a otevřít ji této prosté kráse. Ovlivňuje zejména centrum srdce, kde zklidňuje nadměrné emoce a dává tak našemu organismu pocit rovnováhy a uspokojení. Rozsévá tichou radost a klid. Stejně tak pomáhá i při kožních nemocích, které jsou ovlivněny nervozitou a nevyrovnaným duševním stavem. Můžeme jej prakticky použít pro všechny poruchy jejichž původ je nejen duševní a citový, ale i fyzický. Udržuje v rovnováze naše pocity stejně jako náš vnitřní a vnější klid. Tibeťané jej užívali pří léčbě krátkozrakosti. Dnešní prameny ho doporučují k terapii kožních chorob, nejčastěji je užíván v psychoterapii. Léčí se s ním zvláště ty psychosomatické choroby, kde je základní příčina potíží vázana na dětský věk do 7 let.

 

Jaspis - znamení: Beran, Štír, Panna, Rak, Kozoroh, Váhy

Jaspis - ochraňující kámen je neprůhledná odrůda chalcedonu vyskytující se v několika barevných variantách (červená, zelená, žlutá, hnědá…). Hlavní složkou je oxid křemičitý s častými přimíšeninami křemene a opálu, zabarvení pak určují uzavřeniny chloritu, příměsi železa, manganu a jiných prvků. Již od starověku ceněný kámen.

Jaspis kalahari tzv. obrázkový jaspis - uklidňující kámen

Ezo - Užití: štěstí, krása, ochrana, zdraví, léčení,

Vlastnosti: Je to kámen, jenž přináší klid, oporu a pomoc ve stresu, sjednocuje všechny aspekty života, je ochranným kamenem před fyzickými i duševními riziky, pohlcuje negativní energie, dodává odvahu k naplnění všech záměrů, pomáhá při řešení konfliktů, zvyšuje organizační schopnosti, podporuje rychlé uvažování a představivost, potlačuje nebezpečné touhy a rozmary, přivolává štěstí. Srovnává a nastavuje čakry, každá barva jaspisu přísluší jedné čakře.

Léčebné využití: dodává energii, zmírňuje porodní bolesti, podporuje trávení, funkce pohlavních orgánů a oběhový systém, prodlužuje sexuální rozkoš.

Historie: Ve starověku platil jaspis za kámen ochraňující před strašidly a milostnými zklamáními. Léčil ženská onemocnění, spolehlivě zastavoval krvácení. Od dob Babylónie až do 11. stol. platil jaspis za kámen, který, přiložený na břicho rodičky, usnadňoval porod.


Jantar - znamení: Lev, Blíženci, Panna

Léčivé účinky: meditace, rozjímání, okouzlení životem, podpora celkového zdravotního stavu, funkce štítné žlázy, hormonální a trávicí systém, močové ústrojí, vyrovnání hladiny žaludečních šťáv, prořezávání prvních zubů, chmury, deprese, chlad, blokády, bolest, srdeční slabost, žaludeční, jaterní, žlučové a střevní potíže, astma, bronchitida, revma, dna, záněty kloubů, oční a ušní potíže, kožní problémy a alargie.

 

Růženín - znamení: Býk, Váhy

Svou růžovou barvou v nás probouzí cit něžnosti, mírnosti, přátelství a nesobecké lásky. Pomáhá nesmělým projevit skrývané pocity a otevře srdci a smyslům vše, co krásného nás obklopuje. Probouzí v nás citlivost a vnímavost pro umění, oživí v nás fantazii, inspiraci a duševní tvořivost. Učí nás trpělivosti při řešení problémů. Svými měkkými vibracemi obklopuje duši. Jeho vyzařování je jako něžný dotek, pod nímž se naše srdce uvolní, získá opět důvěru a pozvolna se otevře. Rány srdce, které vznikly tvrdostí, hrubostí, odmítnutím nebo nevšímavostí našich bližních v průběhu našeho života, se pod jeho ochranou zacelí. Učí také odpouštět - nám samotným i ostatním. Jako "kámen umělců" oživuje fantazii a tvůrčí myšlení. Moderní prameny zdůrazňují pozitivní účinek u chorob ledvin, srdce, jater, plic a genitálií, též u důležitých center vegetativního nervového systému. Výborný vliv má na poruchy plodnosti mužů. Příznivě ovlivňuje stavy úzkosti a neurotické potíže.

 

Tygří oko - znamení: Blíženci, Lev, Panna

Je to žlutohnědý chalcedon s vláknitou příměsí hydroxidu železa. Posiluje schopnost soustředit se, podporuje zdraví a mysl, pedagogické schopnosti. Chrání před trápením, nesmyslnou žárlivostí, konkurenty a ješitností. Svého majitele činí odvážným, sebevědomým, a proto se hodí do začátků nových projektů v životě. Hřeje naše tělo a pomáhá rychleji překonat nachlazení. V tomto případě pokládáme kámen na třetí čakru. Vzdáleněji mírní také astma, za tímto účelem se nosí na hrudi. Podporuje nazírání do vlastního nitra. Pod jeho vlivem si uvědomíme omezenost hmotného světa. Ukazuje, že život je v neustálém pohybu. Vyzývá nás k tomu, abychom šli stále dále, abychom se nebáli pohledět hlouběji, dokud ve svém nitru nenajdeme ten zlatý poklad, naplňující nás teplem, štěstím a pocitem bezpečnosti. Jeho centrem je solar plexus, ale současně ovlivňuje posílení zraku, neboť toto oslabení bývá často zaviněno emotivními blokádami, které se zde tvoří.


Záhněda - znamení: Kozoroh

Jako kouřově hnědý křišťál vnáší nejsilnější světelnou energii do pozemského života a do hmoty. Zároveň jejím prostřednictvím poznáme, že všechny projevy hmoty vznikly zhuštěním světelných vibrací a jsou tedy světelného původu. Usilujeme-li o duševní rozvoj, ale přesto stále silně lpíme na hmotě, může mnoho léčitelů používat záhnědu jako cenného a účinného pomocníka proti skleslosti a depresím. Moderní prameny doporučují záhnědu v terapii intoxikací, zejména pak při infekčních chorobách a při terapii jejich následků. Má prý také dobrý vliv jako prevence proti ozáření. Celkově stimuluje a tonizuje, s jistým specifickým účinkem na orgány dutiny břišní a na genitálie.

 

Nefrit - znamení Rak

Tlumí přepětí, zabraňuje agresivitě, tiší žal a smutek, pomáhá nositeli nevzdávat se a nepropadat beznaději, podporuje umění rychlého rozhodování a bystrého úsudku, toleranci.

Léčí záněty a nedostatečnou funkci ledvin, pomáhá vyplavování písku z močového ústrojí. stimuluje funkci srdce, čistí organismus od zplodin a jedů, podporuje funkci střev.

Voda z něj pomáhá proti zácpě a nadýmání, odvodňování organismu.

 

 

Křemen s turmalínem- znamení Beran, Blíženci

, Štír, Střelec, Kozoroh

Křemen je minerál s chemickým vzorcem SiO2, má tvrdost 6-7 . Námi používaný křemen obsahuje modrý a černý turmalín - skupina klencových minerálů, cyklické silikáty s komplikovaným chemickým vzorcem obecného tvaru AD3G6(BO3)3[T6O18]Y3Z , krystaly jsou prizmatické, jehličkovité, vždy podélně rýhované, tvrdost 7-7,5

Modrý turmalín - Osvobozuje naše myšlení od těsných vzorů, které nám brání v přístupu k vlastní inspiraci.

Černý turmalín - má neobyčejně silný ochranný účinek, je velmi vhodný pro ty, kdo mají sklony ke vzteku, žárlivosti nebo úzkosti. Jeho síla pomáhá soustředit energii do našeho středu a zaměřit ji na žádoucí cíl. Propůjčuje sebekázeň a vytrvalost.

Námi používané křemeny obsahují oba druhy turmalínu zároveň! již brzy v nabídce

Léčebné využití: při nevolnostech a závratích, na posílení paměti, při onemocnění nehtů, infekcích, zánětech nervů a roztroušené skleróze, zánětech krku a hrtanu. Stejně tak má prý preventivní účinek proti rakovině.

 

 

Howlit – turquenit – uklidňující kámen - znamení: Blíženci, Střelec, Vodnář, Ryby
Chrání před negativní energií, černou magií, zářením, geopatogenními zónami a zlými sny. Přitahuje léčivou energii. Našim slovům dodává sílu. Osvobozuje od starých přísah a slibů. Síla kamene má vliv na posílení vůle, duševní a citové rovnováhy, cílevědomosti, látkové výměny, trávicí trakt, podporu boje s otylostí, zbavování těla tuků, nečistot a jedů, pravidelná stolice a odvodnění. Pomáhá při léčbě zánětů dýchacích cest, srdeční obtíže, koktání. Má posilující a očistný účinek na celé tělo.

 

 


Sodalit – duchovní a meditační kámen - znamení: Panna, Střelec
Posiluje koncentraci, inspiruje umělce. Snílky vrací do reality. Pomáhá navodit klid a rovnováhu. Odděluje důležité věci od malicherných. Vhodný pro meditaci. Posiluje důvěru ve vlastní schopnosti. Pomáhá objevit pravdu v situaci, s níž si děláme starosti. Dodává pevnost, klid a stabilitu. Silně propojuje ducha a hmotu, díky čemuž dokážeme rozpoznat naše cíle a ideály a realizovat je v životě. Je zdrojem síly ubránit si své stanovisko, takže v každé situaci zůstáváme věrni sobě i ostatním lidem. Zapuzuje negativní myšlenky a strach z onemocnění. Léčí nervový systém. Snižuje teplotu a krevní tlak. Údajně nejúčinněji ze všech minerálů posiluje imunitu, optimalizuje metabolismus. Detoxikuje organismus a zmírňuje potíže z nadměrného pití, kouření a přejídání. Odstraňuje sexuální potíže.

 

 


Karneol – kámen krve a uklidnění - znamení: Beran, Býk, Blíženci, Rak, Panna, Štír
Kámen krve. Je o něm zmínka v Bibli při popisu stvoření světa. Ve středověku se používal jako ochrana před infekcemi, k zahnání horečky a k léčbě trudomyslnosti. Dříve lidé věřili, že uklidňuje rozbouřenou krev, zlepšuje náladu a dodává odvahu v bitvě. Spolu s tyrkysem je v Tibetu dodnes považován za dvojici národních tibetských kamenů. Pomáhá plnit úkoly s odvahou a radostí. Činí nositele klidným, mírní rozbouřenou krev. Podporuje tvořivost, motivuje, utišuje negativní emoce, dodává trpělivost a sebedůvěru. Léčí onemocnění krve a krevního oběhu včetně křečových žil. Zastavuje krvácení. Optimalizuje funkci trávicího traktu. Posiluje potenci a plodnost. Snižuje horečku a hladinu cukru v krvi. Pomáhá při neurózách a depresích. Má mimořádnou schopnost odstraňovat bloky a neutralizovat bolesti spojené se záněty a bolestmi svalů.

 

 

Granát námi používaný je původem z Afriky, má jiskru i hezkou barvu – tmavě červený a aplikovaný na skle vypadá velmi dobře. 

Léčebné využití Granátu:  regeneruje organizmus, obnovuje ztracené síly, čistí krev, podporuje metabolizmus, pomáhá lepšímu vstřebávání minerálů a vitamínů, regeneruje DNA, příznivě působí na páteř, srdce a plíce.

Užití: síla., ochrana, léčení, rituální práce

Vlastnosti Granátu:   po dlouhá léta užíván jako amulet,  který varuje před nebezpečím. Granát je velmi silný kámen,  který přivádí velké  množství  energie, udržuje organizmus v rovnováze a dodává potřebný klid. Pomáhá překonat zastaralé myšlenkové vzorce a  strnulé způsoby jednání.  Přináší sebedůvěru  a odvahu. Podporuje lásku a sexuální touhu (zejména v červeném zbarvení). Granát pomáhá v krizových situacích nalézat východiska a dodat víru v lepší budoucnost i přivolat něčí pomoc.  Pročišťuje čakry, otvírá srdce, pomáhá překonávat tabu. Rozvíjí rozšířené vědomí, umí vyvolat vzpomínky na minulé životy.

Sluneční znamení : Lev


DomůDomů

Košík  

(prázdný)

Novinky

Momentálně nejsou žádné novinky

Akční nabídka

Momentálně nejsou žádné slevy